Agrotron řada 5 (98-122 PS)

Traktor Deutz-Fahr Agrotron 5100 / 5110 / 5120.
Nová řada 5  opět určuje směr v segmentu kompaktních traktorů. Jednotlivé modely o výkonu 98, 110 a 122 koňských sil (5100, 5110 a 5120) patří mezi to nejlepší na současném traktorovém trhu – vsaďte na maximální efektivitu, vysokou produktivitu, špičkový komfort a nejnižší spotřebu na trhu – vše v moderním designu spojeném s účelností pro každodenní používání.

Spousta síly v malém balení

Díky modulární stavbě je nová řada 5 velmi výkonná a přesto kompaktní. Vždyť délka traktoru je pouze 4 m. Přitom motor i převodovka a další části stroje jsou dimenzované pro daleko větší výkony. Ostatně použitý motor DEUTZ 3,6 TCD je nejnovější stupeň vývoje motorové techniky. Celkem jsou k dispozici 3 modely v různých výbavách. Pro náročné uživatele a profesionály je jasná volba  verze „P“, obsahující ty nejpokročilejší technologie, které lze dnes v traktorech najít. Proto je standardně také plně elektricky ovládána. Pro ty zákazníky, kteří sázejí na klasiku je zde několik dalších výbavových verzí. Zde se elektronika nutně omezuje pouze na motor a důležité řídící funkce. Vše ostatní je čistě na požadavku zákazníka. Nově je v tomto segmentu možné vybavit traktor i odpruženou přední nápravou a kabinou. Díky integraci systému známého z výkonnějších modelových řad jsou traktory nové modelové řady 5 jedny z nejpohodlnějších na trhu.

Vše na co si jen vzpomenete

Novou řadu 5 je možné vybavit vším, na co si jen vzpomenete. Záleží především na tom, co od Vašeho nového stroje očekáváte a jaké práce s ním budete vykonávat. Jenom u převodovek máte na výběr ze 4 verzí od základní mechanické 10×10 až po top verzi 60×60 s třínásobným powershiftem. Elektrohydraulická reverzace s možností nastavení citlivosti změnu směru jízdy je u řady 5 standardem. Stejně tak u hydraulického systému si můžete vybrat mezi jednoduchým, ale spolehlivým zubovým čerpadlem s max. průtokem 60 l/min, inovativním tandemovým čerpadlem s maximálním průtokem 60l/min již při 1600 ot/min nebo nejvýkonnější verzí s max. průtokem až 90 l/min. Volba je možná i u ovládání. Zvolte si klasické mechanické ovládání pomocí táhel nebo plně elektronické ovládání s regulací času a průtoku.

Běžnou každodenní práci pak zpříjemňuje nová prostorná kabina s perfektním výhledem na všechny strany i na čelní nakladač. Při práci s nakladačem pak obsluha ocení pokročilé funkce jako Stop&Go umožňující zastavení bez nutnosti stisku spojkového pedálu nebo možnost zvýšení rychlosti otáčení předních kol.

Nová řada DEUTZ-FAHR 5 přesvědčí v každém momentě. Díky 100% všestrannosti není činnost, která by tyto moderní stroje zaskočila nebo kterou by nemohli vykonávat – dokáže být ten nejlepší traktor v každém ohledu.deutz fahr 5120.1

Komfort na prvním místě

Pohodlí a komfort při práci je jeden z klíčových faktorů ovlivňující produktivitu obsluhy – tedy po spotřebě druhý klíčový faktor přímo spojený s hospodárností traktoru. Proto vždy DEUTZ-FAHR dbá na pohodlí obsluhy v maximální možné míře. A výbavových prvků zaměřených na komfort obsluhy je u nové řady 5 opravdu hodně.

Vzduchem odpružené sedadlo řidiče a klimatizace jsou dnes již samozřejmostí. I zde šel DEUTZ-FAHR dále a nabízí automatickou klimatizace pro ideální klima bez starostí. Další prvky výrazně ovlivňující komfort je přední odpružená náprava. Systém odpružení od DEUTZ-FAHRU je známý svou vynikající účinností a 100% funkčností bez ohledu na polohu nápravy. Díky tomu vykazuje vyšší stupeň snížení vibrací a rázů než jiné systémy. V kombinaci s mechanickým nebo dokonce pneumatickým odpružením kabiny jsou pak vibrace působící na řidiče výrazně eliminovány.deutz fahr 5100

Nový DEUTZ-FAHR překvapí ale i v jiných ohledech. Široké schůdky do kabiny a pohodlný nástup nejsou vždy samozřejmostí. Nová „E-Class“ kabina je navíc neobvykle prostorná a patří k největším na trhu. Pocit stísněnosti v nové řadě 5 nezažijete. Další drobností, kterou uživatel ocení až při každodenním užívání, při brzkých ranních výjezdech nebo práci v noci je osvětlení nástupního prostoru do traktoru. Neméně důležité je dobré rozmístění pracovních světel a velká osvětlená plocha. I tento zdánlivě subjektivní faktor přispívá k menší únavě řidiče a tudíž k vyššímu výkonu bez chyb. V kabině pak každý ocení dostatek schránek na dokumenty a osobní věci. K dispozici je i chlazená schránka na nápoje nebo šikovný držák na mobil vyhotovený z protiskluzového měkčeného materiálu.

Nový DEUTZ-FAHR je po všech stránkách opět lepší a komfortnější. Těžko budete hledat stroj, ve kterém se budete cítit tak pohodlně jako v nové řadě 5.

Prospekt: Deutz Fahr řada 5