Agrotron řada 6 (140-190 PS)

Traktor Agrotron 6150.4 – 6190

Inovace s rozumem
Nová řada 6 od značky DEUTZ-FAHR představuje doposud nepřekonaný technologický celek v jeho nejnovější podobě: opravdová úspora paliva bez kompromisů, emisní hodnoty odpovídající nejpřísnějším normám a maximální produktivita. Celek, který dosud nikdo nepřekonal a který se velmi přiblížil k dokonalosti.
Všechny modely nové řady 6 představují nejnovější pokrok ve vývoji traktorů střední a vyšší střední třídy s klasickou převodovkou. Dnes již nejsou tyto traktory jen jednostranné a jednoduše ovladatelné pracovní nástroje, ale efektivní, produktivní a všestranné stroje, které jsou šetrné k životnímu prostředí.
Nezáleží na tom, zda traktory nové řady 6 pracují na poli nebo přepravují materiál, pomáhají na farmách či jsou použity v kombinaci s různými zařízeními. S novými motory DEUTZ, které splňují pomocí technologie SCR (selektivní katalytická redukce) emisní normu Tier 4i/Euro 3B, jsou tyto stroje připraveny čelit požadavkům moderního zemědělství na vysoký výkon s nízkými emisemi. Dnes i zítra.

Snadné ovládání za jakýchkoliv podmínek
U nové řady 6 jsou všechny pracovní operace prováděny intuitivně a logicky pomocí přesných a spolehlivých ovládacích systémů. Díky nim je možné naplno využít výkon traktoru. Přitom ovládání zůstalo jednoduché a snadno zvládnutelné.df 6180
Pouhých několik málo pohybů je potřeba k úplnému zvládnutí stroje. Každý se naučí ovládání všech funkcí traktoru již za malou chvíli. Vynikající poměr hmotnosti a výkonu stroje, správné rozdělení hmotnosti na nápravy a zmiňované jednoduché ovládání dodávají stroji skvělou manévrovatelnost a optimalizují jeho produktivitu za každých podmínek. Ergonomie a intuitivní uspořádání všech ovládacích prvků poukazují i na kvalitu tohoto projektu, ve kterém je souhra člověka se strojem naprosto zásadní. Pouze dokonalá souhra dodává každodenní práci potřebnou motivaci a radost.

Hydraulický systém na nejvyšší úrovni
Hydraulický systém sestává z čerpadla řízení o výkonu 42 l/min a hlavního hydraulického čerpadla o výkonu 83 l/min pro ostatní hydraulické systémy. Na přání je možné traktor vybavit výkonnějším Load-Sensing čerpadlem o průtoku až 120 l/min, které reaguje na aktuální poptávku oleje a vždy dodává pouze požadované množství oleje. Výkonové ztráty takového systému jsou výrazně nižší a zároveň se prodlužuje životnost všech hydraulických komponent. Standardně jsou traktory nové řady 6 dodávány se 4 dvojčinnými, mechanicky ovládanými hydraulickými okruhy, které mohou být doplněny pátým elektronicky ovládaným hydraulickým okruhem. Ve výbavě Profiline jsou ve standardu taktéž 4 dvojčinné, ale elektrohydraulicky ovládané hydraulické okruhy. Na přání zákazníka je možné traktory v této verzi vybavit až 7 hydraulickými okruhy, z toho dvěma vpředu. Všechny hydraulické okruhy je možné uzamknout, používat jako jednočinné či dvojčinné nebo zároveň se zadním tříbodovým závěsem. Dále je možné nastavit jak časování, tak průtok oleje.df 6190

Maximálně praktický a jednoduše ovladatelný
Vývod „Power-Beyond“ umožňuje přenos plného výkonu hlavního hydraulického čerpadla přímo na hydraulický motor(y) přídavného zařízení. Tato možnost je velmi užitečná především při práci se zařízeními s vlastní hydraulickou řídící jednotkou. Vždy dostačující množství oleje zvyšuje produktivitu i kvalitu práce a v konečném efektu tím snižuje provozní náklady.
Všechny modely řady 6 jsou vybaveny hydraulickými rychlospojkami, které umožňují připojení hydraulických okruhů i pod tlakem. Olej, který čas od času unikne při připojování nebo rozpojování hydraulických okruhů, je bezpečně zachycen do k tomu určených nádobek.

 

 deutz fahr 6170

Tříbodový závěs s mohutnou silou
Všechny modely traktorů Agrotron nové řady 6 jsou vybaveny elektronicky ovládaným zadním tříbodovým závěsem (EHR). Toto ovládání obsahuje silovou, polohovou a smíšenou regulaci, plovoucí polohu nebo regulaci prokluzu. Maximální zvedací kapacita zadního tříbodového závěsu činí 9.240 kg, předního tříbodového závěsu pak 3.800 kg. Standardně jsou traktory Agrotron 6 vybaveny ještě následujícími funkcemi: rychlozdvih, regulace kmitů při dopravě, uzamčení v požadované poloze, omezení výšky zdvihu, nastavení rychlosti spouštění. Veškeré provozní parametry zadního tříbodového závěsu se nastavují na dobře přístupném ovládacím panelu, nastavené hodnoty se pak zobrazují na displeji v přístrojové desce nebo na iMonitoru. Stejně tak je zde potenciometr pro nastavení maximální hodnoty prokluzu kol. Pokročilé vybavení umožňuje sledovat v reálném čase veškeré provozní údaje a výkonnostní hodnoty traktoru.

Prospekt: Deutz Fahr řada 6